Fotograf:Meny Panna cotta er en tradisjonell italiensk dessert laget av fløte og sukker. Her får den gode desserten et hint av deilig kaffe og toppes med stekte plommer.
Oppskriften inneholder 197 Kalorier, 16 g Karbo, 2 g Protein og 14 g Fett pr 100 gr Oppskriften har følgende allergener Melk, Nøtter, Spor-av-lupiner, Spor-av-sulfitt, Sulfitt, Klikk her for mer info om næringsinnhold og allergener.
Lag panna cottaen i god tid før servering. Splitt vaniljestangen på langs og skrap ut frøene. Kok opp kremfløte, vaniljestang og -frø, sukker og kaffe.
Bløtlegg gelatin i kaldt vann i ca. 5 minutter. Klem ut vannet av gelatinen og rør den ut i den varme fløteblandingen. Avkjøl blandingen til den akkurat begynner å tykne litt. Fjern vaniljestangen og fordel fløteblandingen i små porsjonsformer.
Avkjøl i kjøleskapet i ca. 4 timer eller til panna cottaen har satt seg. Del plommene i to og fjern steinene. Splitt vaniljestangen på langs og skrap ut frøene.
Ha vaniljestang- og frø, honning og balsamico i en stekepanne, kok opp og stek plommene med snittflaten ned i ca. 2 minutter eller til de er glaserte men fremdeles faste. Server kaffe-panna cotta med stekte plommer, sausen fra pannen og hakket Honey Roasted nøttemix.
Har du prøvd oppskriften? Sett karakter
Mer info
Forfatter:Knut Pettersen Kilde:Meny
(Intern: 33127)
Tilberedningstid:
60 min +
Oppskriften er middels vanskelig å tilberede
Kategori:
Dessert Innlagt dato:2017-06-22
Oppdatert dato:2017-06-22